nie moge otworzyć maski (O1)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • slawa
    Classic
    • 2010
    • 1

    nie moge otworzyć maski (O1)

    Big
    Chodziło mi o środek na zarysowania szyby. Czy jest jakiś cudowny specyfik czy można jedynie taką szybę wymienić.
    Cały wątek czytałem i o pielęgnacji lakieru już coś tam wiem i planuję zrobić zakupy środków Megsa, a wosk na wiosnę.
    slawa
  • Goskoba
    Classic
    • 2008
    • 2

    #2
    nie moge otworzyć maski (O1)

    Witam, zachciało mi sie uzupełnić zonie płyn do spryskiwaczy, ciagnę za rączkę aby otworzyć maske silnika, a tu zamiast po krótkim ciagnieciu natrafić na opór i trach - macha podniesiona - rączka przy nadkolu chodzi leciutko i tylko w pewnym momencie słychac delikatny pstryk i leciutki opór Macha jest zamknięta i nie wiem jak sie do niej dobrać: A. by otworzyc B. naprawić - nie wiem czy jakieś cięgno sie wyczepiło czy co ? Prosze o pomoc !
    2 Oktawki na stanie - obie super

    Komentarz

    • dees
      Ambiente
      • 2008
      • 217

      #3
      Wjedz na kanał lub podjazd zdejm dolną osłonę silnika poświeć dobrą latarką w stronę zamka klapy, zobaczysz taką małą dzwigienkę z przeciętym otworkiem w dolnej częsci zamka. Popychaj ją mocno ukośnie w lewą stronę wygiętym prętem o średn. 8-10 mm i ok.60 cm długości wygiętą końcówkę pręta owiń taśmą lub plastrem to nie będzie się zsuwać z dzwigienki .Po paru próbach zatrzask zamka odskoczy.To dośc wkurzająca robota ledwo widać dzwigienkę bo chłodnica przeszkadza ale do zrobienia.

      [ Dodano: Czw 11 Gru, 08 21:49 ]
      Ukośnie wlewą stronę (w stronę akumulatora)
      pryncypal

      Komentarz

      • Wilu
        Classic
        • 2008
        • 10

        #4
        Zgadzam sie z przedmowca...w sumie mialem to samo ale poradzilem sobie dlugim precikiem wsadzonym przez grilla. Wez latarke i poswiec a sobaczysz caly mechanizm. Dzwignia za ktora ciagniesz zeskakuje z takiego "jezyczka" zamiast go docisnac i zwolnic zamek. Jak juz uda Ci sie otworzyc sprawdz 2 sruby mocujace caly zamek. Lubia sie poluzowac i wtedy mechanizm przeskakuje. U mnie to bylo przyczyna. Powodzenia

        Komentarz

        Pracuję...